Hämeenkyrö, Ikaalinen, Juupajoki, Kangasala, Lempäälä, Mänttä-Vilppula, Nokia, Orivesi, Parkano, Pirkkala, Pälkäne, Ruovesi, Sastamala (Mouhijärvi ja Suodenniemi), Tampere, Vesilahti, Virrat, Ylöjärvi

Asiakaspalvelu (03) 240 5110 klo ma-pe 9-15

Repe&Romu kiertää Tampereella

TI 26.3.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Ruotula, Jaakonmäenkatu/Metsänsyrjänkatu, Jaakonmäen aukio

klo 17.00-17.30 Kaleva, Joukahaisenkatu 7, uintikeskus

klo 18.00-18.30 Tampella, Pellavantori, Tampellan esplanadin päässä

klo 19.00-19.30 Käpylä, Kantotie 5

klo 20.00-20.30 Saukonmäki, Vainiokatu 2, Saukkola P-alue

 

KE 27.3.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Leinola, Mikkolankatu 12

klo 17.00-17.30 Linnainmaa, Leinolankatu 2

klo 18.00-18.30 Pappila, Tanhuankatu 40, seurakuntakoti P-alue

klo 19.00-19.30 Huikas, Ali-Huikkaantie/Takahuhdintie, Huikkaan aukio

 

TO 28.3.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Vehmainen, Kangasalantie 120, kauppa

klo 17.00-17.30 Leinola, Ilmattarenkatu 11/Kimakallionkatu

klo 18.00-18.30 Atala, Pulkkakatu 8, liikekeskus

klo 19.00-19.30 Olkahinen, Aitolahdentie/Jenseninkatu, P-alue

 

TI 2.4.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Järvensivu, Kuikankatu 2

klo 16.45-17.15 Messukylä, Messukylänkatu 23, Tampereen Automaatiosähkön piha

klo 17.45-18.15 Viiala, Vasaratie 40, puisto

klo 18.45-19.15 Annala, Annalankatu 3, kauppa

klo 19.45-20.15 Kaukajärvi, Keskisenkatu 5, liikekeskus

 

KE 3.4.2019 TAMPERE
klo 16.00-16.30 Hervanta, Kanjoninkatu/Ruovedenkatu, jäähallin P-alue

klo 17.00-17.30 Hervanta, Arkkitehdinkatu 9, kaupan P-alue

klo 18.00-18.30 Hervanta, Vanha Hervannantie, Tampere/Lempäälä rajan levike

klo 18.45-19.15 Vuores, Vuoreksen puistokatu 66, putkikeräyksen koonta-aseman vieressä

klo 19.45-20.15 Hervanta, Pietilänkatu 2, Kauppa&Keskus Duo

 

TO 4.4.2019 TAMPERE
klo 16.00-16.30 Nirva, Kurssikeskuksenkatu 11, TAKK:n piha

klo 17.00-17.30 Peltolammi, Palokallionkatu 18, P-alue

klo 17.45-18.15 Multisilta, Multisillankatu 1

klo 18.45-19.15 Härmälä, Härmälänpuisto/Metsolankatu

klo 19.45-20.15 Hatanpää, Hatanpään valtatie 48, Metro-Auton P-alue

 

TI 9.4.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Kaarila, Raholankatu/Kaarilankatu, Kaarilan aukio

klo 17.00-17.30 Hyhky, Mallastehtaankatu 14/Hennerinkatu, koulu

klo 17.45-18.15 Tahmela, Tahmelan viertotie 2

klo 18.45-19.15 Keskusta, Pyynikintori

klo 19.45-20.15 Onkiniemi, Onkiniemenkatu 2, huvipuiston yläparkkipaikka

 

KE 10.4.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Lamminpää, Rauhantie 21, P-alue

klo 17.00-17.45 Ikuri, Tuohikorventie 27, Virelän piha

klo 18.30-19.00 Tesomajärvi, Tesomankatu 4, market

klo 19.30-20.00 Epilä, Tohlopinranta 24, leipomon P-alue

 

TO 11.4.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Lentävänniemi, Reuharinkatu 21, kääntöalue

klo 17.00-17.30 Lentävänniemi, Lielahdenkatu 43, kääntöalue

klo 18.00-18.30 Pohtola, Pohtolankatu/Ihaistenkatu

klo 19.00-19.30 Lintulampi, Possilankatu/Ritalankatu

klo 20.00-20.20 Armonkallio, Soukanlahdenkatu 25, P-alue

 

LA 18.5.2019 TAMPERE

klo 9.00-10.00   Rahola, Kaarilankadun pää, siirtolapuutarha, P-alue

klo 10.45-11.30 Nekala, Lounaantie 2, koulu

klo 12.45-13.15 Litukka, Tekunkatu, siirtolapuutarha, TAMK P-alue

klo 13.45-14.15 Niihama, Luhtaankartanont. 10, siirtolapuutarha, huoltorakennus

 

MA 3.6.2019 TAMPERE

klo 16.00-18.00 Tammela, Tammelantori (ympäristötori)

klo 19.00-19.30 Laukontori, Satamakatu

 

KE 17.7.2019 TAMPERE (Aitolahti ja Teisko)

klo 16.00-16.30 Terälahti, Velaatantie 13, aluejätepiste

klo 17.00-17.30 Maisansalo, Koljonseläntie 7, P-alue

klo 18.15-18.45 Kämmenniemi, Ullakonvainio 6, koulu

klo 19.15-19.45 Pohtola, Viitapohjantie/Sisaruspohjantie

 

TO 18.7.2019 TAMPERE (Aitolahti ja Teisko)

klo 16.00-16.30 Ukaa, Siltasavontie/Ukaantie risteys

klo 17.00-17.30 Kaanaa, Moottorikeskuksentie 55, ent. koulu

klo 18.15-18.45 Kapeen kylä, Pohjankapeentie/Kapeentie

klo 19.30-20.00 Velaatta, Velaatantie 445, ent. kauppa

 

TI 23.7.2019 TAMPERE (Aitolahti ja Teisko)

klo 16.00-16.30 Viitapohja, Siltasavontie 19, aluejätepiste

klo 17.15-18.00 Sorila, Sorilanraitti 8, aluejätepiste

klo 18.45-19.15 Hirviniemi, Kirjoniementie 15, ent. Diabeteskeskuksen P-alue

klo 19.45-20.15 Aitoniemi, Aitoniementie 767/Kupintie, aluejätepiste

 

TI 15.10.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Kissanmaa, Näädänkatu 15, ent. kioski

klo 17.00-17.30 Kaleva, Sammonkatu 73, Prisma

klo 18.00-18.30 Kaleva, Sammonkatu 2, Sampola

klo 19.00-19.30 Keskusta, Tuomiokirkonkatu 5, koulun kohdalla

klo 20.00-20.30 Petsamo, Kaupinkatu/Koljontie puistoalue

 

KE 16.10.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Takahuhti, Irjalankatu/Kuusimäenkatu, Irjalan aukio

klo 17.15-17.45 Ristinarkku, Hintsankatu 1, koulun P-alue

klo 18.30-19.00 Linnainmaa, Linnainmaankatu 12, koulu

klo 19.30-20.00 Linnainmaa, Liikekatu 3, kaupan P-alue

 

TO 17.10.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Vehmainen, Viertokatu 20

klo 17.00-17.30 Leinola, Orimuskatu/Mäentakusenkatu, koulu

klo 18.00-18.30 Kumpula, Aitolahdentie/Kumpulantie, kauppa

klo 19.00-19.30 Nurmi, Kaitavedentie 115, kauppa

 

TI 22.10.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.20 Järvensivu, Teerentie 18, P-alue

klo 16.40-17.10 Lukonmäki, Lukonmäenkatu 7-9

klo 17.30-18.00 Levonmäki, Juvankatu 71, liikekeskus

klo 18.30-19.00 Kaukajärvi, Saarenvainionkatu, P-alue

klo 19.30-20.00 Turtola, Sotilaankatu 11, ekopiste (Citymarket)

 

KE 23.10.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Korkinmäki, Korkinmäenkatu/Kuusistonkatu, puistoalue

klo 17.00-17.30 Hallila, Havumetsänkatu 1, koulu

klo 18.00-18.30 Hervanta, Ahvenisjärventie/Ylioppilaankatu

klo 19.00-19.30 Hervanta, Näyttelijänkatu 30 (linjan 3 pääte)

 

TO 24.10.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Härmälä, Nuolialantie 40, kauppa

klo 16.45-17.15 Härmälä, Nuolialantie/Tuomaankatu, koulu

klo 18.00-18.30 Peltolammi, Tilkonmäenkatu 1, tori, kioskin P-alue

klo 19.00-19.30 Koivistonkylä, Lempääläntie 21, Prisma

klo 20.00-20.30 Amuri, Näsijärvenkatu 13, vastapäinen P-alue

 

TI 29.10.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Rahola, Jurvalankatu/Voionmaankatu

klo 17.00-17.30 Epilä, Vallerinkatu 11, koulun alapiha

klo 17.45-18.15 Hyhky, Mallastehtaankatu 14/Hennerinkatu, koulu

klo 18.45-19.15 Pispala, Pispalanharju 47, koulu

klo 19.45-20.15 Pyynikki, Ammattikoulunkatu 20, palloiluhalli

 

KE 30.10.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Tohloppi, Tohlopinkatu 15/Pyydyspohjankatu

klo 17.00-17.30 Haukiluoma, Tyvikatu 11

klo 18.15-18.45 Kalkku, Pitkäniemenkatu 28, kadun pää

klo 19.15-19.45 Ikuri, Virontörmänkatu 7, koulu

 

TO 31.10.2019 TAMPERE

klo 16.00-16.30 Lentävänniemi, Lielahdenkatu/Halkoniemenkatu, P-alue

klo 17.00-17.30 Lintulampi, Pohtolankatu 47

klo 18.00-18.30 Ryydynpohja, Teivaalantie/Ryydynkatu 1, Rinki-ekopiste

klo 19.15-19.45 Lielahti, Harjuntausta 7, Citymarket

 

Jaa tämä sivu Facebookissa 

Twiittaa

Lähetä linkki

English